Берковски котки сразиха Валяците от Перник с човек по-малко

Берковски котки сразиха Валяците от Перник

На 01.11.2020г. (неделя) се изигра вторият кръг от ДП по Ръгби 15 за мъже. Отборът ни, бе домакин на „Валяците“ от Перник. Мачът започна много динамично и още във втората минута открихме резултата чрез Цветан Иванов след успешно раздаване до края по 3/4 линия (7:0). Гостите бързо отговориха на предизвикателството и реализираха есе чрез Веселин Пейчев (7:7). Перничани бяха в подем и отбелязаха още едно есе няколко минути по-късно чрез Людмил Златков (7:14).

Въпреки негативният резултат берковчани успяха да направят пълен обрат в края на полувремето. Първо Драгомир Радин проби пернишката защита (14:14). След спечелен тъч и последвалият мол най-съобразителен, бе Цветостин Цветков и отбеляза последното есе, за първата част (21:14). Капитанът ни Петър Николов вкара и трите допълнителни удари след есетата. Шутьорът на „Валяците“, Алекс Минчев също, бе точен при двете добавки.

През първото полувреме Симеон Георгиев от гостите получи жълт картон. В самото начало на второто полувреме съдията Роберт Дяканеску от Румъния показа жълт картон на Бойко Лазаров от „Валяците“ и червен картон на Тома Бранков от „котки“. Така нашият отбор игра с човек по-малко 35 минути през втората част. При така стеклата се ситуация и противно на очакванията отново първи направихме есе чрез Иво Лазов, който получи пас от Петър Николов между двама защитници на перничани. Петър Николов отново реализира допълнителният удар (28:14).

Почти през цялото второ полувреме Котките бяха в защита като всички играха мъжки и се бориха до край. В 73-тата минута Алекс Иванов отбеляза есе за „Валяците“, а Алекс Минчев отново не пропусна добавката (28:21). След изпълненият център перничани направиха наказателен, който, бе повратният момент в мача. Позицията не, бе от най-удобните на около 25 метра от вратата на „Валяците“ и на 5 метра от тъч линията. Нашият капитан и шутьор Петър Николов се се нагърби с отговорността и отново, бе безпогрешен като вкара наказателният удар (31:21). Той днес имаше 100% успеваемост 5 от 5.

Две минути преди края „Валяците“ отново направиха есе чрез Бойко Лазаров, а Алекс Минчев вкара допълнителният удар от идентична позиция с тази на Петър Николов (31:28). Краен резултат 31:28.