Първи места за берковски велосипедисти в Челопеч

Първи места за берковски велосипедисти в ЧелопечВелосипедисти от Берковица спечелиха първи места на втория кръг от Републиканския шампионат по приложно колоездене в Челопеч. Състезанието протече под мотото „С велосипед да победим коронавируса“ и беше изцяло на открито, както теорията, така и практиката. В отборното класиране и двата отбора на община Берковица заслужено заеха първите места във възрастовата си група. В индивидуалната надпревара при 10-12 - годишните момичетата Марина Танчева зае първо място, а Гергана Кръстева второ място, и двете от 1 ОУ „ Н.Й. Вапцаров“. При момчетата на първо място се класира Мартин Илиев от 3 ОУ „ Ив. Вазов“. Във възрастова група 12-15 - годишни Петя Николаева зае първо място, а Йоана Трендафилова трето място с нула наказателни точки на теория. При момчетата безапелационен победител и този път стана Румен Григоров от 2 ОУ „ Хр. Смирненски“, който и единствен от всички участници премина майсторската пътека без грешка. Община Челопеч организира един прекрасен детски празник изпълнен с емоции, воля за победа и много награди. Вълнуващо беше състезанието за Петя Николаева, Георги Яврийски и Петър Витанов, които поради навършване на възрастта – 15 години, за последен път имаха право на участие.