Ботев /Пловдив/ надви адашите си от Враца с 2:0

Oтборите на Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца) завършиха при резултат 2:0 в среща от 10-ия кръг на родната ни efbet Лига. Головете вкараха през второто полувреме щатният голмайстор Атас Илиев и младокът Димитър Тонев.

Домакините влязоха по-добре в мача, но едва в 16-тата минута стигнаха до първата си възможност. Тодор Неделев изведе Атаса Илиев сам срещу вратаря Красимир Костов, но голмайсторът на канарчетата не успя да го преодолее и стреля в аут. Минути по-късно Зехиров центрира остро по земята на Даниел Генов се размина пред голлинията. До края на полувремето ще се запомни и един удар покрай вратата на Тодор Неделев. В добавеното време на първата част В добавеното време на първото полувреме Мишел Еспиноса можеше да изненада Красимир Костов, след като центрира остро в наказателното поле и топката премина в близост до десния страничен стълб. Първата възможност за второто полувреме ,обаче бе за гостите. Остро центриране на Димитър Буров за малко можеше да изненада Георги Аргилашки. В 56-тата минута Славчо Шоколаров центрира по земя в наказателното поле вратарят Красимир Костов отби в тялото на Атанас Илиев и тя влезе в мрежата.В 67-ата минута Димитър Тонев стреля неспасяемо в горния десен ъгъл, удвоявайки преднината на „канарчетата“. До края на срещата Тодор Неделев и Славчо Шоколаров пропуснаха още две добри ситуации за Ботев.