Кариана с първо реми у дома, запази първото място

Кариана завърши 2:2 с Добруджа /Добрич/ и запази лидерската си позиция във Втора лига. Момчетата на треньора Веселин Великов вкараха ранен гол. Преди да изтече първата минута от срещата на стадиона в Ерден Николай Дичев изведе напред домакините. Евгени Игнатов центрира от корнер, Борислав Дамянов стреля с глава, но вратарят Иван Василев спаси. При добавката от непосредствена близост Дичев бе точен за 1:0. До почивката Добруджа владееше повече топката, докато Кариана разчиташе на контраатаки. Със започване на втората част Дамянов проби от дясно и шутира, но стража на гостите изби в тъч. С глава капитанът на Добруджа Цветелин Радев засече центриране от фаул и изравни в 71 мин. В 84-та след контраатака отдясно на Капитанов Димитър Василев направи обрат до 1:2. Последваха пропуски за Кариана чрез Игнатов и Касарото. В третата от добавените три минути Игнатов центрира от корнер и от воле Стоян Предев спечели точката за Кариана за крайното 2:2. „Заради многото болни през седмицата момчетата тренираха по 10-11 души. Чест им прави, че успяха да издържат цял мач и да не загубим. За също съм на инжекции, заради грипно заболяване”, каза наставникът на Кариана Веселин Великов. Във вторник от 15 часа в Ерден Кариана приема Царско село в мач от 1/16 финала в турнира за купата на България.

Кариана - Добруджа 2:2