Левски Лом победи с 1:0 Първа атомна

Левски Лом победи с 1:0 Първа атомна   Трудна, но напълно заслужена победа с 1:0 над „Първа Атомна“, постигна „Левски 2020“ (Лом) в Козлодуй. Единственото попадение падна с гол „почти от съблекалнята“ още в 3 минута, след майсторски изпълнен пряк свободен удар от Мариян Огнянов. Цяло първо полувреме домакините бяха „паркирали автобуса“ в своята половина и максимално затрудниха опитите за офанзивна игра на „Левски“. При единственото положение за „Първа Атомна“ отлична изява имаше вратарят Иван Ризов, който спаси страховит пряк свободен удар и не позволи изравняване на резултата. През второто полувреме козлодуйчани се опитаха да играят атакуващо, но момчетата на Благой Кръстанов бързо тушираха тези опити на домакините и отново контролираха играта. Ломчани редяха атака след атака, но липсата на концетрация пред завършващия удар им попречи да вкарат поне още три гола. В 76 мин. защитник на „Първа Атомна“ парира голов удар на Мариян Огнянов, а в следващата минута ударът на Александър Веселинов срещна левия дирек на врататата на домакините. В 83 мин. Мариян Огнянов овладя една топка в център и пусна пас като по учебник за Веселинов, който се опита да прехвърля вратаря, но стражът на домакините изби топката извън наказателното поле и заслужено напусна играта след директен червен картон. Двубоят бе от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига. Отборът на „Левски 2020“ ( Лом) продължава победния си ход и вече има 21 точки в своя актив, но и с мач по-малко. Момчетата на Благой Кръстанов нямат загуба от началото на първенството. Ръководството и футболистите на „Левски 2020“ ( Лом) изказват сърдечна благодарност на стотиците фенове, които ги подкрепяха на стадион „Христо Ботев“. Следващия кръг, на 18 октомври 2020 г., неделя, от 16:00 ч., „Левски 2020“ (Лом) е домакин „Левски 2007“ (Левски).