Първи медал за боксьорите на Спарта /Монтана/

Димитър Димитров ще влезе в историята на Боксов клуб Спарта /Монтана/, като първия носител на медал за формацията на Доброслав Добрев – Додо. Димитров взе сребро на Държавния личен шампионат за младежи в Петрич. В категория +91 кг Димитър Димитров имаше късмет и на 1/8 финала почиваше. Последваха две победи с по 3:0 над боксьори от Ямбол и Стара Загора. На финала Димитров се изправи срещу националния състезател в тежка категория от ЦСКА и загуби. Девет боксьори участваха на + 91 кг.

Другият представител на Спарта /Монтана/ Алекс Цветанов участва на 64 кг с 14 боксьори. В първата сеща Цветанов загуби срещу опитен национал и отпадна от турнира.

„За нас първото участие е престиж. Според Българска федерация по Бокс, това е най-силния републикански шампионат в който участваха 5 европейски шампиона и множество медалисти от европейски първенства“ сподели треньорът на Спарта Доброслав Добрев – Додо. Турнирът в Петрич уважи лично президентът на Българската федерация по бокс и вицепрезидент на Българския олимпийски комитет Красимир Инински, както и трикратния световен, трикратен европейски, вицеолимпийски шампион  и обявен за най-добър боксьор в света Серафим Тодоров. Организацията на турнира бе на най-високо ниво достойна за олимпийски спорт. Съдйският състав бе изцяло от най-висок клас международни рефери. Следващата изява на Боксов клуб Спарта ще бъде през месец октомври в Кърджали на републиканския шампионат за юноши.