Милица Мирчева и Мирослав Спасов спечелиха Маратон „Стара Загора“

Представителите на Спортен клуб Атлет (Мездра) Милица Мирчева и Мирослав Спасов спечелиха полумаратона в петото издание на Маратон „Стара Загора“. Мирчева триумфира в бягането при жените, а Спасов - при мъжете. Надпреварата с международно участие се проведе тази неделя, 30 август, в „града на липите“. Участниците в състезанието се съревноваваха на три дистанции - 10.5 км, 21 км и 42.195 км.

В конкуренцията на 25 атлетки от България, Украйна и Русия, Милица Мирчева финишира първа при дамите. Тя пробяга 21-километровата дистанция за 1:21:12 ч. На 16 секунди след нея завърши Маринела Нинева (Локомотив - Дряново), която спря хронометъра на 1:21:28 ч., а на 1:23 мин. - украинката Мария Радко с 1:22:35 ч.

При мъжете, където на старт застанаха 93-ма атлети от България, Румъния, Украйна, Великобритания и Германия, победи Мирослав Спасов с 1:12:12 ч. Негови подгласници станаха Стоян Владков (Дунав - Русе) с 1:12:45 ч. (+33 сек.) и Григор Караиванов (Младост 2012 - Благоевград) с 1:16:04 ч. (+3:52 мин.).

С Маратон „Стара Загора 2020“ стартира тазгодишната Българска верига от атлетически маратони. Останалите два маратона от веригата са на 11 октомври, когато ще се проведе 37-ото издание на Софийския маратон (и Национален шампионат по полумаратон) и на 7 ноември в морската столица, когато е петото издание на Маратон „Варна“.

Снимки: Николай Тодоров, Stara Zagora Marathon