Монтана с обрат срещу Арда, срещата завърши 3:3

Монтана и Арда /Кърджали/ не се победиха на старта на efbet лига. На стадион „Огоста” мача завърши 3:3. Монтанци направиха пълен обрат, след като губеха на почивката с 0:2. След невероятни пропуски на Цветков и Айтов монтанци пропиляха шансовете си. И при двете положения ударите с глава минаха над напречната греда на вратата на гостите. След контраатака в 33-тата минута Милен Желев изведе напред Арда. Минута по-късно Светослав Ковачев покачи на 0:2. Напълно преобразен излезе състава на Монтана след почивката. За същото време, както Арда, монтанци нанизаха голове чрез Преслав Миленов Петров и Борислав Балджийски, в 48 и 49-та минута. В 81-та удар по диагонала на Минков бе избит в корнер с върха на пръстите от вратаря Семеонов. Две минути по-късно на втора греда Айтов изведе напред Монтана до 3:2. В 90-та след центриране нелеп автогол с глава си отбеляза Преслав М. Петров. В добавеното време Арда можеше да стигне до успех, но ударът с глава на Радослав Василев мина над гредата. Близо 1000 зрители бяха дошли на стадион „Огоста” в дебютния мач на Монтана при завръщането си в елита. Проливен дъжд изгони повечето от тях на почивката. На 17 август Монтана гостува на Царско село.

Монтана: Орлинов, Христов, Михов /к/, Айтов, Пр.М.Петров, Д.Илиев, Балджийски, Тасев, С.Георгиев, Цветков /88-Ангелов/, Минков /82-Кръстев/

Арда: Симеонов, Стоев, Ганев, Желев /70-Лозев/, Делев, Ковачев /57-Коконов/, Георгиев, Леони, Мартинов /80-Тилев/, Котев /57-Руменов/, Василев /к/