Ботев (Враца) води с 1:0 Витоша

Отборите на Ботев (Враца) и Витоша (Бистрица) играят при резултат 1:0 в сблъсък от 15-ия кръг на efbet Лига. Попадението реализира Валери Домовчийски (45). Първата интересна ситуация се откри пред вратата на "тигрите". В 9-ата минута Даниел Гаджев опита шут от дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта. В 16-ата минута Симеон Мечев стреля много силно, но Християн Василев изби, а след това и улови топката. Секунди по-късно Валери Божинов се добра до топката и също стреля с десния крак, но във вратаря. В 29-ата минута Петър Атанасов бе много близо до първия гол в срещата. Крилото на домакините изпълни почти перфектно пряк свободен удар, но Християн Василев успя да се намеси, избивайки топката в корнер. В 41-ата минута Валери Божинов се възползва от добро центриране от левия фланг на Симеон Мечев. Опитният нападател овладя подаването с гърди, след което шутира в близкия ъгъл, но стражът на гостите отново се намеси.

В последните секунди на първата част главният съдия Станимир Тренчев отсъди много спорна дузпа за нарушение на Лъчезар Котев срещу Симеон Мечев. Зад топката застана Валери Домовчийски, който не сбърка.

Стартови състави:

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 4. Ангел Лясков, 39. Деян Иванов, 18. Илия Миланов, 11 Андреас ВасевАндреас Васев, 7. Георги Вълчев, 23. Симеон Мечев, 6. Даниел Гаджев, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски, 86. Валери Божинов

Ст. треньор: Сашо Ангелов

Витоша (Бистрица): 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 5. Венцислав Бонев, 24. Георги Купенов, 99. Ваньо Иванов, 10. Георги Амзин, 7. Кристиян Кочилов, 80. Лъчезар Котев, 14. Четин Садула, 93. Атанас Кабов, 45. Григор Долапчиев

Ст. треньор: Енгибар Енгибаров

Стадион: "Христо Ботев", Враца

Съдия: Станимир Тренчев