Ботев /Враца/ завъртя хикс с Литекс

Валери Божинов обра овациите на публиката във Враца при представянето на състава на Ботев за новия сезон. Тимът на Сашо Ангелов изигра контрола с Литекс, която завърши 1:1. Божинов пропусна да донесе победата, след като в края не успя да вкара от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Даниел Генов. Разделилият се с Левски Валери Божинов се нагърби с изпълнението, но вратарят спаси. Преди това Ботев бе повел след точно изпълнена дузпа от Валери Домовчийски - в 17-aта минута, а втородивизионният Литекс изравни в 65-ата - 1:1.

Божинов се появи в игра през второто полувреме. Той беше бурно аплодиран и преди началото на мача, когато се състоя официалното представяне на отбора. Разтрогналият с Левски нападател облече екипа на врачани с любимия си номер 86. Ако не получи по-изгодно предложение, Божинов ще остане да играе за Ботев.