Дадоха старт на спортни турнири

В навечерието на Международния олимпийски ден във Враца стартираха турнири по футбол и баскетбол. Спортната проява, във връзка с международния празник, се провежда на игрището до велоалеята и бе открита от заместник-кмета Петя Долапчиева.

„За всеки от вас спортът е начин на живот. Независимо от това на кое място ще бъдете класирани, искам да се забавлявате, защото сте заедно. Бъдете здрави и не се отказвайте пред трудностите!“ – каза Петя Долапчиева при откриването на турнирите.

В  състезанията участват отбори от общинските училища, като в турнира по футбол ще се съревновават 8 отбора, а по баскетбол - 6. Възрастовата група в двете дисциплини е 9 – 12 клас.

Организаторите на спортната проява, Община Враца и Български олимпийски комитет, са осигурили награди за победителите.