Етър надигра Ботев /Враца/

Етър /Велико Търново/ се наложи с 2:1 над Ботев /Враца/ в мача от междинния 18-ти кръг на Първа лига. Етър изгради преднината си още през първото полувреме. В седмата минута Георги Сърмов изведе Даниел Младенов зад защитата на гостите и крилото се разписа за 1:0, а Венцислав Василев вкара втория гол с глава в 42-та минута. Великотърновците можеха да водят и с повече до почивката, но секунди преди последния съдийски сигнал Флорент Боджадж не успя да преодолее вратаря Красимир Костов очи в очи.

Валери Божинов пропусна да вкара със задна ножица през първото полувреме, но все пак вкара след почивката. Вторият нападател на врачаните Петър Атанасов изведе Божинов сам срещу Христо Иванов и бившият голмайстор на Ювентус беше точен за Ботев. Врачаните опитаха да стигнат до равенството, но трябваше да го правят с десет души на терена, защото Венцислав Керчев беше изгонен с червен картон в 52-та минута. Ботев стигна до няколко добри положения, но не вкара, а Костадин Гаджалов дори уцели гредата на собствената си врата в 83-та минута. В крайна сметка Ботев загуби и остана на три точки от Етър в класирането.

Половинката на звездата на Ботев /Враца/ Валери Божинов – Биляна Дол отново бе близо до любимия си. Дамата на сърцето на бившия нападател на Манчестър Сити бе заела място в ложите на стадион „Ивайло“ и изгледа на живо поражението на врачани Етър /Велико Търново/.