Лудогорец разби Ботев /Враца/ с 4:1

Лудогорец излезе начело в Първа лига поне за няколко часа, след като разби с 4:1 Ботев (Враца) в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Огоста" в Монтана. Хеттрик за "орлите" вкара Клаудиу Кешеру, а едно попадение добави Джоди Лукоки. За врачани се разписа Валери Домовчийски. С успеха възпитаниците на Пауло Аутуори събраха 26 точки и изпревариха Левски и ЦСКА, които са с по 25. Срещата започна силно за "орлите", който излязоха напред в резултата още в 10-ата минута. Вандерсон изведе Лукоки зад защитата на врачани. Холандецът стреля право в Красимир Костов, топката се върна при него и при добавката той бе точен за 0:1.

В 20-ата минута разградчани удариха за втори път. Гостите организираха отлична контраатака. Вандерсон намери Лукоки, който пусна за Марселиньо в наказателното поле. Бразилецът върна топката към Клаудиу Кешеру, който с прецизен удар вкара за 0:2. В следващите минути Марселиньо на два пъти пропусна сам срещу вратаря. В 28-ата минута Костов изби в корнер силен шут на Вандерсон.

Силната игра на Лудогорец даде резултат за трети път в 39-ата минута. Кешеру намери Лукоки отдясно, холандецът върна за нападателя, който засече топката във вратата за 0:3. В 43-ата минута румънецът оформи своя хеттрик с удар от въздуха след подаване на Лукоки.

Втората част стартира с голово положение пред вратата на домакините. Влезлият на почивката Лукаш Саша имаше добра възможност да се разпише, но шутира право в обсега на вратаря на Ботев. В 53-ата минута врачани върнаха един гол с първата си смислена атака в мача. Петър Атанасов центрира в наказателното поле, а резервата Валери Домовчийски с глава реализира за 1:4.