Ботев загуби от Черно море с 2:1

„Ботев“- Враца загуби с 2:1 като гост на „Черно море“ при старта си в Първа лига късно снощи. Първото попадение на стадион "Тича" реализира Петър Атанасов (5). В края на първата част домакините изравниха, след като Мариян Иванов си вкара автогол. В герой за "моряците" се превърна Георги Божилов, който се появи от пейката и успя да забие победния гол в мрежата на Христо Митев.

Първата интересна ситуация в мача дойде още в 3-ата минута, когато Стефан Станчев проби и центрира, но защитата на гостите се справи. Две минути по-късно Ботев (Враца) стигна и до първия гол в сблъсъка. В негов автор се превърна Петър Атанасов. Атакуващият футболист получи кълбото на фланга, след което влезе навътре и с перфектен удар от над 20 метра матира Благой Макенджиев.

В 31-ата минута Валери Домовчийски и Юлиян Ненов комбинираха много добре, след което Ненов стреля с левия крак, но кълбото се отби в тялото на бранител на Черно море.

Десет минути по-късно Кононго и Минчев разиграха добре топката на фланга, талантът пусна към бранителя, който центрира по земя в наказателното поле, Митев изби, но Мариян Иванов си заби много нелеп автогол.

При относително равностойна игра гостите имаха повече пропуски. Такива направиха Домовчийски и Петър Атанасов и поне още двама футболисти на „Ботев“

В 81-ата минута Петър Атанасов направи грандиозен пропуск. Той и още двама от Ботев пропуснаха чиста възможност за втори гол в мрежата на домакините.

Три минути преди края на сблъсъка Черно море поведе с 2:1. След корнер на Ндонгала настъпи разбъркване, играч на Ботев в опита си да изчисти прати топката в гредата, тя се върна и Божилов с разстрелващ удар отблизо простреля Митов. До края на мача играчите на Сашо Ангелов се опитаха да стигнат до точката, но защитата на "моряците" се справи.

В следващия кръг Черно море гостува на Левски, а Ботев (Враца) ще пътува до Русе.