Криводолските пилоти първи и в Баховица

Живо агне, освен купите за отборния първенец

Падналият дъжд точно преди финалните гонки на традиционния рали-крос Ловеч 2018  край село Баховица донесе успех на младока Тошко Петров (17 г.), който с чисто нови гуми на своя ВАЗ 2107 успя да изпревари всички по калното трасе. Състезателят на „Жико Моторспорт“ вдигна купата в дивизия 3 (до 2000 кубика, задно предаване), следван от Николай Николов с „Форд Пума“ и Цветан Иванов с ВАЗ 2105.Тошко Петров стана носител и на купа „Лада“, следван от Цветан Иванов и Цветелин Велков.

Състезанието е трети кръг на Националния шампионат по рали крос и се проведе за 30-и път на 16 и 17 юни. В неделя, преди последните квалификации, кметът на Община Ловеч Корнелия Маринова откри надпреварата, като посочи, че мястото шофьорите да показват майсторство и скорост е точно тук, а не по пътищата. Думите й се сбъднаха, тъй като метеорологичните условия предложиха много изненади на състезателите – изпуснати завои, повреди, майсторски изпреварвания.

Ето и останалите победители. В дивизия 2, №1 е Ивайло Йончев от Ботевград с „Хонда Сивик“,  следван от  Георги Василев и Пламен Цветанов с „Опел Астра“ (и двамата от АМК „Старт М Криводол 2“). В мощната дивизия 1 (до 3500 кубика) победител е Емил Минчев със „Субару Джъсти“, следван от Иван Живков  с „Ауди 90“ и Светослав Манастирски с „Митцубиши  Лансер“ - всичките от АСК „Старт М Криводол“).

Отборното класиране се води от АСК „Старт М Криводол“ с 25 точки, следван  от АСК „Жико Моторспорт“ с 18 точки и АМК Ботевград с 15 точки. Отборният победител по традиция  получи и живо агне.

Всички победители, освен купи получиха шампанско и моторно масло. Те бяха връчени от Корнелия Маринова и Ивелин Йончев.