Ботев /Враца/ победи Славия с 4:2

Експериментален състав на Славия загуби с 2:4 срещу Ботев /Враца/ в първата си приятелска среща от лятната подготовка. Двубоят се игра на базата на БФС в Бояна и завърши с лятна буря, а всички голмайстори за новака в елита са бивши футболисти на "белите". Проверката бе изгледана от боса на най-стария столичен тим Венци Стефанов, кмета на Враца Калин Каменов, отговорника за националните отбори Емил Костадинов, наставника на Пирин (Бл) Милен Радуканов, както и от главния мениджър на Витоша Костадин Ангелов. Валери Домовчийски даде аванс за Ботев в 7-ата минута, а Спас Георгиев удвои преднината на врачани малко по-късно. Цветелин Чунчуков върна един гол след центриране на Момчил Цветанов в 31-ата минута, но отново Домовчийски направи резултата 1:3 преди края на първата част. Георги Йомов вкара попадение в 61-ата минута, но получи контузия след сблъсък с вратаря на Ботев. Петър Димитров реализира за крайното 2:4 в 78-ата минута. В последните минути беше невъзможно да се играе футбол заради лошите атмосферни условия в Бояна.

Между 14 и 27 юни носителят на купата на България ще бъде на лагер в Банско, където ще има още три контролни срещи.