Наградиха победителите в състезание по автомоделни спортове

Състезание за ученици от 1 до 12 клас по автомоделни спортове се проведе в Пазарджик. Организатори на проявата бяха Министерството на образованието и науката, Националният дворец на децата в столицата, Българската федерация по автомоделен спорт, Българска федерация по корабомоделен спорт, Модел Яхт Клуб –Пазарджик и Община Пазарджик. Татяна Досева –Директор на НДД и Дамян Петров –Зам.председател на БФАМС наградиха победителите и участниците с купи, медали и грамоти в съответните класове:

1:10 Electric Touring - ученици до 7 клас: Първо място за Любомир Цветомиров от отбора на СТМК-Враца, второ място за Денислав Топалов от град Левски, а трети остана  Самуил Кулев също от отбора на СТМК-Враца.

1:10 Electric Stock – ученици до 7  клас: Първо място за Денислав Топалов от  град Левски , второ  и трето място за място състезателите от СТМК-Враца Александър Вълков и Самуил Кулув.

1:10 Electric Touring  и 1:10 Electric Stock - ученици 8-12 клас първи места заеха представителите на МК -Харманли Димитър Иванов и Кристиян Веселинов от НДД -София.

АЕ ученици 5-8 клас – първо и второ място за дебютантите от СТМК -Враца  Михаела Михайлова и Мартин Лъчезаров.

RC-EB / майсторско управление/ ученици 5-8 клас : Първо, трето и четвърто място за   място  за представителите на СТМК-Враца – Самуил Кулев Любомир Цветомиров и Александър Вълков, втори остана Денислав Топалов -град Левски;

RC-EB ученици 9-12 клас: Първо място за Кристиян Веселинов, второ място  за Минко Павлов, представители на отбора на НДД и трето място за представителя на Харманли Максим Гочев.

Отборен победител за ученици до 8 клас е СТМК-Враца, а за ученици 9-12 клас отбора на НДД -София.