"Ботев" Враца трепери за 2:1 срещу "Поморие"

„Ботев” (Враца) надигра с 2:1 „Поморие”, записвайки втора победа през пролетта. Врачани спечелиха срещата от 22 кръг на Втора лига с добра игра срещу силен съперник, треперейки до края заради многото свой пропуски. Мачът тръгна отлично за домакините, които поведоха с ранен гол. Бърз пробив на Карапетров отдясно, последван от остър пас пред вратата намери Иван Иванов, който от 2 метра ефектно заби топката под гредата за 1:0. Минути по-късно Цолев се засуети и не успя да вкара втори гол. Последваха две опасни атаки на гостите от Поморие, при които само вещите намеси на вратаря Митов предотвъртиха изравняването. Стражът на ботевци първо изби с крак удар отблизо на Ахмедов, а след това спря друга негова атака един на един. В 30-та минута помориици направиха голям гаф, след като Станислав Дрянов посегна на страничния съдия и бе изгонен. От последвалия фаул Харизанов стреля с глава в горната греда.

През второто полувреме с човек повече „Ботев” поведе с 2:0. Бързакът Карапетров се пребори за една дълга топка в пеналта и я промуши под плонжа на вратаря. Оттук нататък започна поредица от фрапантни пропуски на врачани, които едвам не им костваха победата. „Оличиха се” Чаворски, Карапетров и особено Спас Георгиев. Офанзивният халф пробиваше през центъра, финтираше по няколко съперника, но се стряскаше пред гола и така и не успя да отбележи.  Гостите рискуваха и в намален състав се хвърлиха в атаки, при една от които вкараха гол. В 78-та минута Лемперов засече центриране от корнер с глава от няколко метра за 2:1. До края яко треперене, нерви и неточни удари на противника спасиха 3-те точки на ботевци. Успехът изкачи нашите нагоре в класирането, които с 30 точки вече се на 8-мо място.

Съставът на „Ботев”: Митов, И.Михайлов, М.Иванов, Харизанов, Гочев (46-Танев), Н. Маринов, Ив. Иванов, С. Георгиев, Карапетров, Чаворски (90-Хр.Спасов), Цолев (52-Головодов).